Vitajte v elektronickom obchode e-kovania spoločnosti BOS a.s. Gorkého 10, Bratislava. Ak potrebujete detailnejšie informácie, ako objedať tú správnu kľučku, navštívte časť Technické detaily. Nevybrali ste si z našej ponuky v e-kovania.sk? Navštívte našu stránku www.bosbratislava.sk

Technické detaily

Ceny kľučiek na dvere sú stanovené za 1 pár a súprava obsahuje všetko, čo je potrebné pre ich namontovanie a používanie na dverách (skrutky, spojovací kolík, návod).

Kľučka na štíte môže byť bez otvoru na kľuč alebo vzdialenosť medzi osou kľučky a osou kľúčového otvoru môže byť 72 alebo 90 mm. Kľučka môže byť i na rozete, kde pár obsahuje ešte rozetu na prekrytie otvoru na kľúč.

Kľučky na štíte i na rozete môžu mať otvor na kľúč, FAB, WC poistku a kľúč.

sam


Kľučka na štíte s otvorom FAB môže mať z jednej strany pevnú guľu. Vtedy je potrebné určiť, či kľučka má byť otočená na pravú alebo na ľavú stranu.

montaz_obrazok

 

Cena kľučiek na okno je za 1 kus. Kľučka na okno môže mať tvar „L“ alebo „T“.

Pri tvare „L“ sa jedná o pololivu, pri zatváraní vychádza z okna „jazýček“ alebo kľučka obsahuje mechanizmus pre eurookná. Pololiva malá má štandardne kolík 6 x 6 mm. Pololiva veľká (ako na balkónové dvere) má štandardne kolík 8 x 8 mm alebo s menšou rozetou obsahuje mechanizmus pre eurookná.

Pri tvare kľučky „T“ môže ísť o:

  • olivu malú alebo veľkú – z okna znovu vychádza „jazýček“, štandardne je kolík 6 x 6 mm.

  • razvoru, ktorá obsahuje mechanizmus rozťahujúci tyče, ktoré sú vo vnútri okna a pomocou ktorých sa okno hore i dolu zatvára.