Vitajte v elektronickom obchode e-kovania spoločnosti BOS a.s. Gorkého 10, Bratislava. Ak potrebujete detailnejšie informácie, ako objedať tú správnu kľučku, navštívte časť Technické detaily. Nevybrali ste si z našej ponuky v e-kovania.sk? Navštívte našu stránku www.bosbratislava.sk

O nás

BOS a.s. je súkromná akciová spoločnosť, ktorá vznikla v roku 1991. Ide o obchodnú spoločnosť, ktorá sa zaoberá hlavne distribúciou kovania na dvere, okná, nábytok a niektorých ďalších doplnkov do interiéru. Prevažnú väčšinu sortimentu tvoria kľučky vyrobené z mosadze. Sú vyrábané tlakovým liatím.

Výrobky sú rôzne povrchovo upravované, či už leštené, aby sa zachoval vzhľad mosadze, alebo upravované nanášaním ďalších kovov na povrch. Tým sa docieli široká farebná škála kľučiek. Na povrch sa nanáša chróm (kľučka je strieborná), nikel (kľučka je béžová), ortuť (farba kľučky je tmavohnedá), zlato alebo farba napríklad biela. V poslednej fáze sú kľučky lakované bezfarebným lakom na kov. Lakovanie má za následok to, že kľučky nezachádzajú, ale nesmú sa čistiť chemickými prostriedkami a ich povrch sa udržiava len utretím mäkkou handrou.

V ponuke máme i kľučky, kde je mosadz kombinovaná s porcelánom alebo drevom. Niektoré kľučky sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele alebo vykované zo železa.